Воспитательная работа

Управління виховною роботою закладу здійснює заступник директора з ВР – Колісниченко Е.Д. У закладі протягом декілька років діє єдина загально шкільна система обліку відвідування учнями занять. Кожен класний керівник вносить дані щодо відсутності учнів та відслідковує надання довідок із лікарень, пояснювальні записки від батьків та інші документи, що свідчать про причину відсутності. Наприкінці кожного тижня звітують заступнику директора з ВР про проведену роботу.

Успішність виховного процесу залежить від взаємин між учителем і учнем, які мають розвиватися на основі співробітництва. Учитель і учень – рівноправні суб’єкти виховного процесу. У центрі уваги була особистість учня, як суб’єкта виховання, розвиток його внутрішнього «Я», формування індивідуальності.

Виховний процес будується згідно модульної системи:  «Я і вічні цінності людини», «Я і моє здоров’є», «Я законослухняний громадянин України», «Я – частина природи», «Я і творчість», «Я – лідер», «Я – хазяїн». В межах модулю проводились години спілкування, виховні  години, свята, змагання. Учні школи брали активну участь у міських  змаганнях, фестивалях, конкурсах, де ставали переможцями або призерами.

У школі проводилася робота щодо профілактики правопорушень. У питаннях профілактичної роботи діє системний підхід. Жоден випадок порушення не залишається без уваги адміністрації, класні керівники своєчасно інформують батьків. На внутрішкільному обліку знаходяться учні:

Глебов Ілля – 7 кл, Фоменко Віктор – 4-Б кл, Сисоєв Олександр – 9-Б кл., Бєлочкин Данило – 7 кл., Євстигнєєв Олександр – 7 кл. з ними проводилася робота класними керівниками, адміністрацією школи, практичним психологом.

На внутрішкільному обліку знаходяться сім’ї Бєлоглазової Карини учениці 5-А кл., Джусь Миколи, учня 2-Б класу.

Для цих сімей розроблений індивідуальний план роботи, проводяться консультації, надаються певні рекомендації. Адміністрація школи

співпрацює з працівниками СДН, ОКМДН, селищною радою.

Одним із напрямків виховної роботи є громадянське виховання учнів. На реалізацію його завдань була спрямована система загальношкільних заходів, робота в класних колективах. Класні керівники використовували нетрадиційні форми проведення виховних заходів, намагались створити умови набуття учнями взаємовідносин з батьками,  між собою, культури поведінки.

Робота з морального виховання дітей у школі була спрямована на прищеплення та розвиток почуття моралі, міцних переконань громадянина. Таким результатом діяльності у цьому напрямку є свідоме дотримання учнями «Правил для учнів», вимог адміністрації та класних керівників. Усі класні керівники проводять певну роботу з питань самодисципліни та поведінки.

Виховна робота школи не може будуватися без урахування того, що індивідуальність дитини формується у сім’ї. тому системою виховної роботи передбачено залучення до виховного процесу батьківської громадськості. Співпраця педколективу та батьків здійснюється через спілкування на батьківських зборах, спільне обговорення питань життєдіяльності на засіданнях батьківського комітету.

В школі працює громадська організація “Райдуга”, що нараховує 137 школярів, які об’єднались в 7 загонів. Координує роботу організації педагог-організатор Ришетнік О.А.. Організація діє згідно конвенції про права дитини. В своїй діяльності її члени керуються Законами єдності слова і діла, честі і совісті, дружби і товариства.

Велику допомогу вчителям у здійсненні навчально-виховного процесу надавала шкільна бібліотека (Деренко Н.В.). Фонд підручників становить  більш 13658 екз., 16789 екз. – художньої літератури, 533 екз. – брошур та журналів, 3064 екз – методичних посібників, 43 екз. – періодичних видань. Збереженню фонду бібліотеки сприяла участь колективу в конкурсі “Живи, книго!”.